Rozpoznanie z cytologii po biopsji a guzek typu zapalnego

Rozpoznanie z biopsji: "Tu mammae sin", a wniosek to: ogniska przewlekłego zapalenia z odczynem ziarniniakowym. Martwi mnie ten wynik, ponieważ tak naprawdę nie wiem co on dla mnie oznacza. Proszę o wytłumaczenie mi tego.

Rozpoznanie wstępne mówi o guzku sutka lewego. Rozpoznanie z cytologii po biopsji wskazuje na guzka typu zapalnego, z tworzącą się tkanką ziarninową jako następstwo przewlekłego stanu zapalnego. Taki obraz nie budzi podejrzenia procesu nowotworowego, a guzek jest spowodowany przewlekłym zapaleniem. Wynik proszę bezpośrednio skonsultować z lekarzem kierującym na biopsję znającym dokładnie Pani stan kliniczny.