Rozstanie z chłopakiem przez 22-latkę

Nie poznaje mojego faceta. Wpadł w nowe towarzystwo, które wyciąga go wszędzie. Oni ciągle przedstawiają mu mnie w złym świetle i jak to powiedział "otwierają mu oczy na to jaka jestem". Dodatkowo śledzą każdy mój krok, wydzwaniają na moją uczelnie dopytują o mnie..itd. Czuje się przez nich osaczona a on uważa,że nic złego nie robią tylko się o niego troszczą. Bardzo go kocham ale to jak zachowuje się ostatnio bardzo boli. Wczoraj się rozstaliśmy bo powiedział,że nie widzi nas dalej. Co robić ?

Jeśli ma Pani w swoim otoczeniu bezstronną, życzliwą osobę, to może warto z nią o tej sytuacji porozmawiać, nie po to, żeby uzyskać radę, ale po to, żeby uporządkować myśli i wyrazić emocje, które Pani przeżywa. Czasami opowiedzenie o trudnej sytuacji jest bardzo pomocne, bo porządkuje pewne przemyślenia pokazuje problem z innej perspektywy.
Jeśli po jakimś czasie wątpliwości będą narastać, nie będzie Pani potrafiła podjąć decyzji lub poczuje się Pani przytłoczona emocjami, to wówczas warto skonsultować się z psychologiem.
Zachowanie znajomych Pani chłopaka również jest niepokojące, nosi znamiona nękania/stalkingu. W pierwszej kolejności, proszę prosić o pomoc w tej sytuacji osoby postronne, świadków zdarzenia np.: Pani znajomych z uczelni; osoby, które odbierają te telefony, żeby przekazali znajomym chłopaka informację, że nie ma zgody otoczenia na takie zachowania. I też żeby Pani nie była sama z tym problemem. Jeśli znajomi nie zaprzestaną swoich działań proszę się skontaktować ze specjalistą, psychologiem, może też Pani szukać porady np.: w centrum interwencji kryzysowej, skontaktować się z telefonem zaufania np.: 116 123

Pozdrawiam

Witam serdecznie,
to bardzo przykre.Czy możesz w takich chwilach mieć wsparcie zaprzyjażnionych osób,czy też masz poczucie,że przez osoby,które kochasz nie jesteś akceptowana?Od takiego podstawowego przekonania,które każdy z nas głęboko w sobie nosi, zależy Twoja tolerancja na przeczekanie tej sytuacji.Jeżeli jednak podobne historie zdarzają się częściej,może warto skorzystać z pomocy fachowca i popracować nad samooceną?
Pozdrawiam serdecznie i w razie potrzeby zapraszam.