Zapytaj lekarza

7 3 6 , 9 7 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Rozstanie z mężczyzną o 20 lat starszym

Witam, mam 31 lat. Zostawił mnie o 20 lat starszy mężczyzna, po wielu latach dziwnych podchodów i prób bycia razem. Miałam wrazneie , ze zmierzamy w tym samym kierunku - i ze chcemy swiadomie i madrze ułozyc sobie zycie. Niestety skoczył te znajomosc smsem informujac mnie ze kogos ma. Próbowalam sie z nim spotkac i porozmawiac, ale niestety nie odpowiada na moje wiadomosci, zachpwuje sie jakby sie na mnie obraził. Czy jest jakis sposób, zeby ze mna szczerze - jak dawniej porozmawiał?
KOBIETA, 31 LAT ponad rok temu

Depresja u dzieci

Depresja to choroba cywilizacyjna. Wciąż jednak nie jest to dobrze znana choroba. Obejrzyj film i poszerz swoją wiedzę o depresji. Psycholog Paulina Stolorz opowiada o występowaniu depresji u dzieci.

Mgr Kamila Drozd Psycholog
80 poziom zaufania

Witam serdecznie!
Rozumiem, że bardzo Pani przeżywa rozstanie z partnerem, z którym wiązała Pani swoje plany na dalsze życie razem. Niestety, wiek nie zawsze idzie w parze z doświadczeniem i dojrzałością życiową, co potwierdził Pani partner, zrywając z Panią kontakt za pomocą SMS-a. Nie znam sposobu, dzięki któremu mogłaby się Pani z nim skutecznie porozumieć i spokojnie porozmawiać. Rozmowa telefoniczna w tym przypadku nie jest najlepszym rozwiązaniem. Najlepiej by było, gdyby mieli Państwo możliwość porozmawiania ze sobą twarzą w twarz. Obawiam się jednak, że Pani były partner może nie chcieć kontynuować z Panią znajomości, skoro związał się już z inną kobietą. Ma jednak Pani prawo do tego, by domagać się jakichś wyjaśnień czy chociażby chwili rozmowy. Proszę jednak pamiętać, że nie może Pani zmusić partnera do miłości i do tego, by do Pani wrócił. Zdaję sobie sprawę, że jest Pani trudno, że doświadcza Pani wielu negatywnych emocji, ale musi Pani dać sobie czas na przeżycie tego wszystkiego, by z czasem móc pomyśleć o nowym związku, o tym, że może być Pani szczęśliwa u boku innego mężczyzny. Odsyłam do artykułu: Jak przetrwać rozstanie?
Pozdrawiam!

Psycholog społeczny, autorka wielu publikacji dotyczących rozwoju osobistego oraz warsztatów z doradztwa zawodowego i komunikacji międzypłciowej.
0

Dzień Dobry Pani,

Relacja, która powstała między Panią i Pani byłym Partnerem zobowiązuje do zachowania się w eleganckim stylu, czego zabrakło Pani byłemu Mężczyźnie.
Nie pozostaje Pani nic innego, jak przyjąć do wiadomości Jego decyzję, pomimo braku akceptacji z Pani strony.

Życzę Pani nowej i wartościowej relacji,
irena.mielnik.madej@gmail.com

Psycholog, trener w zakresie rozwoju osobowości
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy