Rozstępy: czy uda się wyleczyć?

Mam 15 lat i już mam rozstępy, są białe. Czy da się je wyleczyć? I w jaki sposób? Dodam jeszcze, że bardzo dużo urosłam i schudłam, więc może to od tego.

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Rozstępy mogą się pojawiać zarówno w sytuacjach fizjologicznych jak, np. odchudzanie, szybki wzrost, przyrost masy mięśniowej, czy ciąża jak i sytuacjach szczególnych, np. przewlekła sterydoterapia.

Istnieją dwie główne metody likwidacji rozstępów: farmakologiczna lub zabiegowa.
Metoda farmakologiczna opiera się na stosowaniu odpowiednich kosmetyków likwidujących rozstępy.
Postępowanie zabiegowa polega na wykorzystaniu lasera.
Oczywiście dobór odpowiedniej metody zależy od rodzaju rozstępów oraz ich wielkości.
Proponuję skonsultować problem z dermatologiem lub lekarzem medycyny estetycznej.

Redakcja abcZdrowie.pl