Rozstępy na pośladkach po odchudzaniu u 13-latki

Mam 13 lat, 168cm i waże 50 kg. Bardzo dużo schudłam, bo 6 kg i pojawiły mis ie rozstępy pod posladkami. Wydaje mi się że mam tez lekki cellulit na udach. Jak sie tego wszystkiego pozbyć ? Jestem doś aktywna fizycznie bo gram w piłke nożną.
13 LAT ponad rok temu

Roma Wojtewicz Dietetyka, Poznań

Witam
W przypadku rozstępów i cellulitu najbardziej skuteczne są preparaty w postaci kremów i masaże wspomagające redukcję. Sama dieta, czy aktywność fizyczna nie są w stanie dokonać znaczących zmian w tym przypadku, choć oczywiście wskazane jest dalsze przestrzeganie zasad zdrowego odżywiania i regularna aktywność fizyczna.