Zapytaj lekarza

7 3 6 , 7 5 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Ryzyko cukrzycy a zdrowe odżywianie i ćwiczenia

Witam, ma 25 lat, ważę 67 kg przy wzroście 165cm. Od 3 miesięcy chodzę na siłownię, staram się jeść zdrowo, jednak mimo to schudłam 3 kg. Widzę wizualne zmiany, nie badaniu glukozy na czczo wyszedł mi wynik 125mg, dostałam skierowanie ma badanie krzywej cukrzycowej. Proszę mi jednak powiedzieć czy w tej sytuacji jest to już o krok od cukrzycy? Czy ćwiczenia + zdrowe odżywianie wystarczą by uchronić się przed chorobą?
KOBIETA, 25 LAT ponad rok temu

Jak wybrać odpowiedni glukometr?

Glukometr to narzędzie do mierzenia poziomu cukru we krwi. Jak wybrać ten najlepszy? Obejrzyj filmik i zapoznaj się z wypowiedzią eksperta na ten temat.

To jeszcze nie powód do zmartwienia, należy badania powtórzyć a w razie potrzeby zrobić krzywą cukrzycową. Na poziom cukru może mieć wpływ późna kolacja zjedzona dnia poprzedniego lub splot innych okoliczności. Dopiero po wychwyceniu pewnych tendencji można podjąć adekwatne działania. Na początek warto określić całkowity udział węglowodanów w diecie. Z pytania wynika, że mimo zdrowej diety schudła pani 3 kg. Czy to znaczy, że tego się pani nie spodziewała? Dieta powinna być dopasowana do celów jakie się chce za jej pomocą osiągnąć. Inna jest do nabrania masy a inna do jej redukcji. Jeszcze inna do celów sportowych i siłowni. Konsultacja ze specjalistą pozwoli taką dietę dopasować. Przed wizytą dobrze jest jednak zrobić podstawowe badania: tarczyca, morfologia i poziom osteokalcyny stymulującej produkcję i wychwyt insuliny.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy