Senność po marihuanie - czy to normalne i kiedy powinna przejść?

Witam. Palę marihuanę od około roku, ale bardzo rzadko. W sumie zapaliłem nie więcej niż 10 razy. Zauważyłem, gdy palę z innymi, że często podobna dawka THC ma na mnie dużo silniejszy wpływ niż na innych. Kilka dni temu skutki zapalenia około 0,2 grama odczuwałem aż 24 godziny (silnie około 3-4). Senność mnie jeszcze trochę trzyma do dziś (ale z dnia na dzień spada, paliłem 3 dni temu). Inni, którzy palili to samo zioło nie mieli takich problemów, więc nie była to marihuana zmieszana z czymś innym. Po tym incydencie postanowiłem, że nie będę palił, póki MJ nie będzie legalna w Polsce lub będę w kraju, gdzie jest legalna (wtedy będę mógł kontrolować to, jaki palę gatunek i będę dokładnie znał skutki). Czy mieliście podobne sytuacje (senność przez taki długi okres)? Kiedy senność powinna przejść całkowicie? Pozdrawiam

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam serdecznie!

Najczęstszymi objawami świadczącymi o paleniu marihuany są omamy, iluzje, słowotok, pobudzenie lub wręcz przeciwnie - spowolnienie ruchów i mowy.
Senność po marihuanie najczęściej występuje jednak w okresie odstawiennym. Jeżeli objawy nie miną wskazana będzie wizyta u lekarza rodzinnego, który Pana przebada i zaleci odpowiednie postępowanie.

Jeżeli jest Pan przekonany, że palił tę samą marihuanę co współuczestnicy imprezy to "dodatki" raczej można wykluczyć. Koledzy najprawdopodobniej mają częstszy kontakt z używkami, co doprowadziło do wykształcenia u nich zjawiska tolerancji. Oznacza to, że do osiągnięcia podobnych doznań co Pan potrzebują zażycia znacznie większej ilości narkotyku.

Pana postanowienie jest jak najbardziej godne pochwały. Marihuana silnie uzależnia psychicznie, co utrudnia przerwanie jej stosowania w dowolnie wybranym przez siebie momencie. Jej palenie nie jest  zatem zupełnie bez wpływu na organizm.

Pozdrawiam.