Sezonowy kaszel i szybsze bicie serca po przebytym krztuścu

Cd do problemów z oddychaniem i sezonowego kaszlu...Czy mogłam bym prosić o poradę co to może takiego być, dlaczego tak się dzieje, dlaczego raz na jakiś czas czuję jakby serce w jednej chwili zabiło 2 razy szybciej. Chciałabym nadmienić iż jakiś 9 lat temu byłam chora na krztuśca i jestem pewna że od tego czasu mam kaszel jakby sezonowo, a inne dolegliwości trwają cały rok.. Proszę o pomoc, co się dzieje w moim organizmie?
KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie,
Okresowe zwiększenie częstości pracy serca i uczucie kołatania nie muszą świadczyć o patologii. Pojedyncze dodatkowe skurcze odbierane jako uczucie kołatania zdarzają się u osób całkowicie zdrowych. Przeprowadzenie dokładnej diagnostyki wymaga jednak 24-godzinnego badania holter ekg, które umożliwi ocenę pracy serca podczas całej doby. Sezonowo pojawiający się kaszel również nie jest powodem do niepokoju. Być może przebyty krztusiec przyczynił się do zmian w strukturze nabłonka górnych dróg oddechowych, przez co jest on bardziej podatny na czynnik drażniące w postaci alergenów czy zimnego powietrza.