Silne bóle mięśni i gardła a lęk o zdrowie

witam tydzien temu bylam przeziebiona i po 3 dniach poczulam sie lepiej wiec zaczelam normalnie funkcjonowac. i kilka dni pozniej dostalam strasznego bolu miesni gardla.... utrzymuje sie to dwa dni.do tego mam puls miedzy 80-100 cisnienie 125/90 lub 117/68 roznie..... dostalam od lekarza jakis czas temu betabloker propanolol ale nie zmniejszyl on pracy serca zaczynam siebac bo jak sie klade slysze jak serce bije zaczynam odczuwac lęk zwiazany z zapaleniem miesnia sercowego boje sie ze umre

Dzień dobry!

Należy kontynuować diagnostykę u lekarza pierwszego kontaktu lub lekarza specjalisty.
Jeśli to wizyty stwierdzą dobry stan Pani zdrowia somatycznego i brak schorzeń np. kardiologicznych, warto skonsultować się w Porani Zdrowia Psychicznego. Być może doświadcza Pani ataków paniki (napadów lęku), które mogą dawać wiele objawów bólowych, z układu oddechowego, krążeniowego itp.

Pozdrawiam!

Witaj,
Zauważ, że naturalne jest przyspieszenie pracy serca w sytuacjach wysiłku fizycznego i psychicznego, w sytuacjach stresu. Twoje ciśnienie jest w normie, jednak strach przed chorobą może je podnosić.
Skąd te obawy? jeśli miałaś robione podstawowe badania i są ok, to znak, że problemy mogą mieć podłoże emocjonalne, więc warto skonsultować się z psychologiem.
Pozdrawiam