Silne doznanie stresowe a nerwowość i lęki

wiele lat temu przeżyłam silny stres. Potem niby wszystko wróciło do normy. Pozostała jednak skłonność do szybszych reakcji nerwowych niż u innych. Pozostał strach przed ludźmi. Bałam się wejść do sklepu, do urzędu, załawić drobne sprawy. Neurolog zapisał signopam potem lexotan 3 mg, clonezepamum 2 mg. Sklepu się już nie boję ,ale gdzie trzeba coś załatwić wchodzę ale jeszcze jestem napięta. Boje się ,że coś będzie nie tak.Czy zmienić leczenie?Przejmuję się każdym słowem.Nie umiem się bronić.

Dzień dobry,
Wygląda na to, że doświadczyła Pani traumy, która do tej pory odbija się na Pani funkcjonowaniu. Ciężko żyć z jej objawami. Gorąco zachęcam do psychoterapii, która pozwoli się uporać z bólem, lękiem oraz da szansę na normalne i szczęśliwe życie. Życzę cierpliwości.
Powodzenia!

W takiej sytuacji najlepiej skonsultować się z psychologiem, psychoterapeutą. Podobne objawy najczęściej mają tło nerwicowe wynikające z nieprzepracowanych i niedomkniętych uczuć i emocji. Specjalista pomoże w poradzeniu sobie z doświadczeniem z przeszłości i odbudowaniem poczucia bezpieczeństwa.