Lęk o związek po założeniu konta na portalu społecznościowym

Z strasznie sie boje. Moj maz w koncu sie zlamal i zalozyl konto na najpopularniejszym portalu spolexznoaciowym. Teraz ja sie boje ze on odnowi stare kontakty albo pozna kogos nowego. Zapewnia mnie ze tak nie bedzie ale ja mu nie wierze. Kiedys mnie zawiodl i oszukal kilka razy. Mimo iz podobno nigdy mnoe nie zdradzil ja nie umiem mu zaufac. Jak aobie z tym poradzic? Jestem w ciazy i strasznie sie deneruje. Nie chce mu tego mowic co czuje.

Dzień dobry!

Korzystanie z Internetu oraz z portali społecznościowych samo w sobie jest powszechne i nie jest bezpośrednim zagrożeniem dla związku. Podobnie można poznać kogoś i nawiązać znajomość (a nawet romans) także poza Internetem.
Domyślam się, że wciąż przeżywa Pani żal z powodu dawnych nieporozumień między Państwem. Czuje się Pani zawiedziona, oszukana, ucierpiało Pani poczucie bezpieczeństwa oraz zaufanie do męża. Sprawy z przeszłości nie zostały rozwiązane i wyjaśnione, więc może to one są wciąż Państwa głównym problemem?
Wspomina Pani też, że nie chce mówić mężowi o tym, co Pani czuje, co także wskazuje na osłabioną więź, utrudnioną komunikację, niepełne zaufanie i brak poczucia bezpieczeństwa.
Zachęcam do rozmów. Nie rozmów oskarżających, niekoniecznie też dot. zdrady, braku zaufania i zazdrości. Po prostu rozmów - o Was, Waszych uczuciach, przemyśleniach, historii Waszego związku, tego, jaki jest obecnie i do czego zmierzacie.
Polecam także, abyście rozważyli Państwo podjęcie psychoterapii partnerskiej.

Pozdrawiam!

Brak zaufania w relacji, szczególnie w Państwa sytuacji może być bardzo trudny dla obojga. Dodatkowo nakładają się na to nieprzepracowane i niedomknięte emocje z poprzedniej sytuacji, dlatego zachęcam do spotkania z psychologiem i podjęcia pracy nad odbudowaniem relacji małżeńskiej i zaufania w relacji. Warto to zrobić jeszcze zanim maluszek przyjdzie na świat, bo wtedy będą Państwo potrzebowali siebie i swojego wzajemnego wsparcia.