Silne erekcje podczas przebierania lub mycia u 19-letniego syna chorego umysłowo i fizycznie

Witam jestem matką Niepełnosprawnego syna 19 lat ma , który jest umysłowo chory i fizycznie . Jest na wózku ma respirator i we wszystkim trzeba mu pomagać , natomiast problemem są silne erekcje pod czas przebierania lub myciu . Często jest to kłopotliwy widok . zdarza się też że Syn podczas erekcji zostaje mocnej ejakulacji wtedy płacze ? Chciała bym rozwiązać ten problem ? co mam zrobić ? jaki lekarz może jakieś leki ? czy to normalna reakcja
KOBIETA, 49 LAT ponad rok temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Dzień dobry!

Erekcje i wytryski nasienia są objawem zdrowia młodego mężczyzny i prawidłową reakcją. Ze względu na swoją niepełnosprawność syn nie ma jednego kontroli i wpływu na swoje ciało. Nie może zachować intymności, masturbować się ani współżyć tak, jak zdrowa osoba w jego wieku i o podobnym napięciu seksualnym

Temat seksualności dzieci i dorosłych osób niepełnosprawnych jest często poruszanym na grupach wsparcia dla rodziców i opiekunów osób niepełnosprawnych. Szukanie właściwych rozwiązań w tej sytuacji jest zależne od możliwego stopnia komunikacji z synem - jakie porozumiewanie się jest możliwe? Jak komunikuje swoje potrzeby?

Zachęcam do skontaktowania się np. z dr Izabelą Fornalik lub dr Alicją Długołęcką, które specjalizują się w pracy z seksualnością osób niepełnosprawnych umysłowo i ruchowo, prowadzą konsultacje i zajęcia na terenie całej Polski. Zachęcam także do poszukania informacji o grupach wsparcia i stowarzyszeniach rodziców dzieci niepełnosprawnych (i dorosłych dzieci niepełnosprawnych).

Pozdrawiam!

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty