Silny ból głowy, karku i mdłości przy ćwiczeniach siłowych

Proszę o pomoc. Mam 22 lata, od kilku tygodni staram się zwiększyć poziom aktywności i poprawić formę fizyczną. Nie stosuje żadnych diet, zdrowo się odżywiam. Po ćwiczeniach kardio czuję się dobrze, problem pojawia się przy ćwiczeniach siłowych, zwłaszcza górnych partii. Jakiekolwiek ćwiczenia, z ciężarkami, skłony czy brzuszki powodują silny ból głowy, karku i mdłości przez dłuższy czas. Jaka jest tego przyczyna? Czy mogę jakoś temu zaradzić? Dziękuję

Konieczna gruntowna diagnostyka pod kątem zaburzeń "mechanicznych" obszaru klatki piersiowej oraz szyi - fizjoterapeuta, jak i wizyta u lekarza. Pozdrawiam

Ciężko odpowiedzieć zdalnie na Pani pytanie. Być może wystarczy tylko dobrać inne ćwiczenia, ale może to być również reakcja układu nerwowego. Polecam udać się do fizjoterapeuty - terapeuty manualnego, który zbierze sumienny wywiad, zbada i oceni co może być przyczyną Pani problemów. Jest na prawdę dużo możliwości dlatego może to trochę potrwać.