Silny stres a stosowanie Sedamu 6 mg

Witam. Mam takie pytanie biorę sedam 6 mg dziennie w dwóch dawkach podzielonych ale przy silnym stresie nie pomaga czy mogę brać jeszcze 3 mg na wieczór bo wizyte następną mam u lekarza w lutym.

Witam... proszę porozumieć się wtej kwestii z lekarzem, który przepisał Pani Sedam. Proszę nie regulować dawki leków samodzielnie. Pozdrawiam. Jacek Sochacki

Szanowna Pani,
z racji tego, że nie jestem lekarzem psychiatrą trudno mi się odnieść do tego pytania,
dlatego radziłabym się zwrócić do lekarza.
Pozdrawiam

Psychofarmakologiczne postępowanie należy wyłącznie uzgadniać z lekarzem leczącym.
Proponuję kontakt tel ew. spróbować przyspieszyć termin wizyty.
Pozdrawiam. JW

Nikt odpowiedzialny nie udzieli Pani informacji na temat dawkowania leku przez Internet. Najlepiej, żeby skontaktowała się Pani z lekarzem prowadzącym, być może nawet telefon wystarczy. I na wszelki wypadek, proszę unikać alkoholu lub innych leków uspakajających; nawet dostępnych bez recepty czy ziołowych.

Dzień dobry. Nie wiem czy dobrze panią zrozumiałam, czy leczy się pani tylko farmakologicznie? Jeśli tak, to warto zamiast zwiększania dawek leku, spróbować podjąć psychoterapię. Leczenie farmakologiczne to leczenie tylko objawowe. Nie likwiduje ono przyczyny objawów. Tak jak może to zrobić psychoterapia. Najlepsze rezultaty daje stosowanie jednocześnie farmakoterapii i psychoterapii. Bardzo panią do tego zachęcam. Można też sięgnąć po naturalne sposoby obniżenia poziomu stresu, np. relaksację, praktykę uważności, zmianę diety na zdrowszą, ćwiczenia fizyczne. Pozdrawiam i życzę sukcesów w poprawie jakości życia

Stres nie wziął się znikąd, warto porozmawiać o tym z psychoterapeutą. A dawki ustalać tylko ze swoim psychiatrą,zapewne może Pan wejść przy zgodzie stojących w kolejce pacjentów razem z którymś z nich i zadac to pytanie. Albo wejsć jako ostatni z krótkim zapytaniem.