Stosowanie Thyrozolu a wzrost wagi

Witam:)Mam pytanie z zakresu endokrynologii.Przyjmuję od 9dni Thyrozol 20mg.Przybrałam na wadze 2,5 kg.Do wizyty mam 2 tygodnie.Obawiam się tak szybkiego wzrostu wagi.Czy mogę brać 1/2 tabl.?Ulotka mówi,żeby nie dzielić tabl. pomimo widocznej podziałki.Z góry dziękuję...:)

Dzień dobry,

Jeśli nie ma Pani wcześniejszej możliwości konsultacji z lekarzem, to proszę oznaczyć wartości fT3, fT4 we krwi rano na czczo.Jeśli wartości są już w normie, może Pani zredukować dawkę, choć takie postępowanie powinno się uzgadniać z lekarzem. Bardzo ważne jest badanie fizykalne i wywiad chorobowy. Jednak w przypadku spadku wartości stężenia hormonów obwodowych do wartości prawidłowych zasadna będzie redukcja dawki do dawki "podtrzymującej", za którą uznaje się dawki od 2,5 mg do 10 mg w zależności od przyczyny nadczynności tarczycy i odpowiedzi na leczenie każdego Pacjenta.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz