Czy przy takim BMI można załóżyć balon żołądkowy?

Czy przy BMI 24 (teoretycznie w normie) można założyć balon żołądkowy? Od ponad roku nie potrafię zatrzymać ciągłego przybierania na wadze, w tym momencie jestem już blisko nadwagi. Chciałabym to zatrzymać zanim sytuacja się pogorszy.
KOBIETA, 32 LAT 12 miesięcy temu

Witam serdecznie,

założenie balonu dożołądkowego często stanowi pierwszy etap leczenia otyłości III stopnia i wyżej (BMI>40). Bywa pomocny w celu redukcji masy ciała, tkanki tłuszczowej i wielkości wątroby przed planowaną operacją chirurgicznego leczenia otyłości, tzw. operacją bariatryczną.

Zatem nie klasufikuje się Pani do takiej operacji. Należy sobie zadać pytanie jaki przyrost masy ciała nastąpił w danym odstępie czasu, i co mogło na to wpłynąć. Sugerowałabym tu bardziej pracę nad zachowaniami i relacją z jedzeniem/ wobec siebie - bardzo pomocna może okazać się praca z psychodietetykiem. Pozdrawiam serdecznie