Sińce pod oczami a odżywianie

Witam, Zwracam się z prośbą o udzielenie rady. Moja siostra ma 15 lat i ma pod oczami sińce. Sypia 7/8 godzin dziennie, odżywia się w miarę zdrowo, ale je niestety bardzo dużo słodyczy. Chciałam się spytać co mogłoby pomóc jej w pozbyciu się cieni pod oczami? Czy mogą one świadczyć o jakiejś chorobie? Jeśli to ważna informacja, ma czasem objawy nerwicy (gula w gardle, bóle w klatce piersiowej). z góry dziękuję

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuje udać się do lekarza pediatry. Po badaniu będzie można określić odpowiednie postępowanie.

Proszę morfologię krwi aby wykluczyć np. anemię. Zawsze na końcu poszukiwań "przyczyn sińców" może okazać się, że siostra pod oczami ma po prostu bardzo cienką skórę i stąd taki efekt.