Siniak pod okiem bez powodu

Jestem trochę zaniepokojona ponieważ już 3 raz w ciągu kilku miesięcy pojawił mi się  siniak pod prawym okiem, a wiem na pewno że się  nie uderzyłam. Siniak jest około wielkości jednego centymetra i zaczyna się  od kącika oka , przy czy moje samopoczucie jest tez nie najlepsze, jestem zmęczona i mogłabym cały czas spać. Mam 37 lat Proszę o poradę czy to jest cos poważnego i czy musze iść do lekarza?
37 LAT ponad rok temu

Polscy naukowcy stworzyli sztuczną krew. To może być przełom w transplantologii

Naukowcy z Politechniki Warszawskiej opracowali sztuczną krew, która, jeżeli przejdzie fazę testową, może okazać się przełomem w medycynie. Wszystko ze względu na innowacyjne właściwości. - Nasza krew będzie w stanie przenosić tlen, czyli w tym wypadku nie tylko rozcieńczymy, ale zapewnimy jej też podstawową funkcję, jaką jest transport gazów - zapowiada prof. Tomasz Ciach, kierownik Laboratorium Inżynierii Biomedycznej Wydziału Inżynierii Chemicznej i Procesowej Politechniki Warszawskiej. Do tej pory ta sztuka nie udała się żadnym naukowcom na świecie. Dlatego wciąż trzeba organizować społeczne zbiórki krwi. Dzięki właściwościom związku, w sztucznej krwi będzie można między innymi przechowywać organy do transplantacji. - Organy, które się pobiera do przeszczepu, bywają otłuszczone bądź uszkodzone, to duży problem. Chcielibyśmy, żeby w czasie ich przechowywania, móc je zregenerować - mówi Agata Stefanek, prezes spółki NanoSanguis S.A. i pracownik Wydziału Inżynierii Chemicznej i Procesowej Politechniki Warszawskiej. Wkrótce sztuczna krew będzie testowana na zwierzętach.ZOBACZ TEŻ: Rewolucyjna metoda walki z rakiem

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

Nie widząc zmiany trudno mi konkretnie odnieść się  do problemu. Nie mogę bowiem określić czy mamy do czynienia z podbiegnięciem krwawym potocznie nazywanym "siniakiem" czy też zmianą zabarwienia skóry powstającą pod wpływem zmęczenia, niewyspania nie mająca związku z wynaczynieniem krwi, a raczej z jej zastojem w naczyniach.

Przeciwko tej ostatniej przyczynie przemawia asymetria zmiany-jej występowanie tylko po jednej stronie. Asymetria ta budzi niepokój. W związku z tym jak również niemożnością bezpośredniej oceny i należytego odniesienia się do powagi problemu wskazana jest wizyta u lekarza rodzinnego.
Pozdrawiam

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty