Zapytaj lekarza

7 4 0 , 1 2 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Skąd psychiatra wie, że pacjent wyszedł z nerwicy?

Mam pytanie. Skąd psychiatra czy psycholog wie ze pacjent wyszedł z nerwicy skoro nadal bierze leki a leki tłumia objawy ? Moja nerwica objawiala się tym że wibrowalo mi podłoże po którym chodzę biorę cloranxen jest ok ale nawet nie wiem kiedy i jak odstawic leki .Zamiast psychoterapi chodzę na akupunkture ale nawet tu nie będę wiedziała czy to leki pomagają czy igły. Nie chce do końca życia łykać leków i to coraz to innych .Przecież powinno się jakiś dać zbadać czy pacjent wyzdrowial?
KOBIETA, 56 LAT ponad rok temu

Nerwica - kiedy warto udać się do specjalisty?

Powrót do równowagi emocjonalnej Pacjenta jest dla nas - psychologów i psychiatrów - najlepszym potwierdzeniem, tj. ustąpienie objawów związanych m.in. z permanentnym i/lub podwyższonym stanem lęku, który jest najpowszechniejszym z symptomów nerwicy.

Magdalena Nagrodzka
PSYCHOLOG KLINICZNY, PSYCHOTERAPEUTA
www.nagrodzkacoaching.pl

Psycholog, psychoterapeutka, coach.
0

Pani obawy są zrozumiałe, biorąc pod uwagę fakt, że żaden ze sposobów leczenia, które Pani zastosowała nie docierał do przyczyny nerwicy. Brak objawów w trakcie farmakoterapii nie oznacza wyleczenia. Nerwicę leczy się poprzez psychoterapię. W jej trakcie sama będzie Pani czuła, że wraca do zdrowia. Życzę powodzenia.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy