Skąd psychiatra wie, że pacjent wyszedł z nerwicy?

Mam pytanie. Skąd psychiatra czy psycholog wie ze pacjent wyszedł z nerwicy skoro nadal bierze leki a leki tłumia objawy ? Moja nerwica objawiala się tym że wibrowalo mi podłoże po którym chodzę biorę cloranxen jest ok ale nawet nie wiem kiedy i jak odstawic leki .Zamiast psychoterapi chodzę na akupunkture ale nawet tu nie będę wiedziała czy to leki pomagają czy igły. Nie chce do końca życia łykać leków i to coraz to innych .Przecież powinno się jakiś dać zbadać czy pacjent wyzdrowial?

Magdalena Nagrodzka
PSYCHOLOG KLINICZNY, PSYCHOTERAPEUTA
www.nagrodzkacoaching.pl

Pani obawy są zrozumiałe, biorąc pod uwagę fakt, że żaden ze sposobów leczenia, które Pani zastosowała nie docierał do przyczyny nerwicy. Brak objawów w trakcie farmakoterapii nie oznacza wyleczenia. Nerwicę leczy się poprzez psychoterapię. W jej trakcie sama będzie Pani czuła, że wraca do zdrowia. Życzę powodzenia.