Jak pomóc osobie z nerwicą natręctw?

jak pomoc osobie,ktora nie dotknie klamki,podpisuje sie przez reklamowke,nie wsiadzie do autobusu,nie usiadzie w obcym miejscu czesto jest brudna.nic do niej nie dociera uwaza,ze wszystko jest brudne.czesto jest glodna bo nie doniesie zakupow do domu,poniewaz zobaczy kogos i wszystko wyzuci.

przy takich symptomach, najlepsza pomoca bedzie namowienie takiej osoby na wizyte u dobrego terapeuty, ktory pomoze jej znalezc motywacje do terapii.pozdrawiam serdecznie, Violetta Ruksza

Nerwica natręctw jest poważnym utrudnieniem w codziennym życiu. Zmniejszyć objawy pozwalają leki, które może przepisać lekarz psychiatra. Drugą opcją, najlepiej w połączeniu z diagnozą psychiatry, jest terapia lęku i nerwicy u psychoterapeuty.