Dionelle a skutki uboczne

Przez 2 miesiące stosowałam antykoncepcję hormonalną (Dionelle) przy drugim opakowaniu dostałam silnych bóli podbrzusza, pleców w okolicy lędźwiowej miałam plamienia, brązowe upławy i ciągłe intensywne mdłości. Po skończeniu 2 opakowania Dionelle dostałam krwawienia z odstawienia ale było bardzo skąpe. Minęły już 2 tyg od odstawienia, mdłości nie mijają. Zrobiłam 2 testy ciążowe tydzień po odstawieniu i 2 tyg po odstaw. wszystkie negatywne. Czy może być to ciąża czy skutki uboczne tabletek Dionelle? Czy może plamienia, upławy i mdłości to możliwy skutek uboczny zastosowania tego rodzaju antykoncepcji hormonalnej? Niestety, zgubiłam ulotkę Dionelle, a w internecie nie mogę znaleźć konkretnych informacji na temat możliwych skutków ubocznych stosowania tych tabletek. Czy mogę prosić o informację co mi jest? Z góry dziekuję i pozdrawiam.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane mdłości mogą mieć wiele różnych przyczyn. Jeśli jednak wykonała Pani 2 testy ciążowe a ich wyniki są negatywne, ryzyko ciąży jest naprawdę niewielkie. Jeśli mdłości nie ustąpią w ciągu najbliższych 2-3 dni, proszę skonsultować się z lekarzem pierwszego kontaktu.