Słabo zaznaczona rynna podnosowa i węższa warga górna

Witam, Moja córeczka ma tydzień czasu. zauważyłam, ze ma słabo zaznaczona rynienke podnosową i węższą wargę górną. O ciąży dowiedziałam się w połowie 3 tygodnia od zapłodnienia i od tego czasu nie wypiłam ani kropli alkoholu. Zanim dowiedziałm sie od ciąży w ciagu 2 tygodni od zapłodnienia piłam alkohol. Czy mozliwe, aby dziecko miało FAS? Czy słabo zaznaczona rynienka jest anomalią charakterystyczną dla powaznych chorób, czy może być wynikiem poprostu urody dziecka?

Witam. Alkohol wypity we wczesnych tygodniach ciąży bardzo rzadko doprowadza do poważnych wad rozwojowych. Rozpoznanie FAS jest w tym przypadku bardzo mało prawdopodobne. Opisane zmiany najprawdopodobniej są wynikiem urody dziecka. Oczywiście dziewczynkę należy obserwować i poddawać okresowej ocenie pediatrycznej.

nie jestem ekspertem w tej dziedzinie ale widziałam dużo dzieci z FAS i myślę że nie można wykluczyć w Pani przypadku wpływu alkoholu na wygląd dziecka.