Śmierć pacjenta w szpitalu

Witam.MÓJ teść trafił do szpitala z zapaleniem trzustki badania trwały około 4 tygodni miał tomograf usg kolanoskopie gastroskopie krew co tylko możliwe po 4 tygodniach zmarł stwierdzono zapalenie otrzewnej i wielonarządową niewydolnośc miał tez tętniaka aorty brzusznej z tym ze małego nieoperacyjnego schudł około 30 kg i 4 tygodnie był w bólach lekarz twierdził ze niewie co jest i nie może zdjagnozowac.chcielibyśmy znac prawde czy zawinił lekarz czy naprawde nie mozna było nic zrobic.

Dr n. med. Wojciech Kawiorski

Szanowna Pani,
Bardzo długo zastanawiałem się nad odpowiedzią na Pani list. Sytuacja, która spotkała Pani Teścia jest tragiczna.
Pracuję, w ośrodku który, specjalizuje się w Polsce w leczeniu schorzeń trzustki. Z Pani opisu wynika, że lekarze zrobili wszystko,co mogło pomóc Pacjentowi. Niestety, nie udało się. Ostre zapalenie trzustki jest najczęstszą chorobą nienowotworową, które może zakończyć się bardzo niedobrze.
Nie kwestionuję sposobu leczenia - czasami nie jesteśmy w stanie pomóc. Sam proces inwazyjny prowadzi do takich objawów, o których Pani pisze.
Nie wim jak był l

Zapalenie trzustki to niezwykle poważne schorzenie i w wielu przypadkach nie udaje się uratować pacjenta. Istotą schorzenia jest uwolnienie się enzymów trawiennych z trzustki poza jej drogi wyprowadzające i trawienie własnych tkanek we wnętrzu jamy otrzewnej i poza nią. Laparotomia i wykonanie drenaży okolicy trzustki mogą przynieść poprawę, lecz nie daje to pewnej gwarancji na wyleczenie.