Zapytaj lekarza

7 3 6 , 7 1 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Smutek, osamotnienie, zniechęcenie. Czy to początek depresji?

Od kilku miesięcy odczuwam ogromny smutek i przygnębienie. Unikam przyjaciół, często płaczę. Po prostu nic mi się nie chce. Zaczęło się od choroby mamy. Lekarze podejrzewali schizofrenię. Kilka tygodni temu rodzice rozwiedli się. Tylko ja pracuję. Pieniędzy nie starcza na wszystko. W pracy stres. Nie mam nadziei na lepsze jutro. Jakby tego było mało, mój 13-letni pies, do którego byłam bardzo przywiązana, zachorował na raka. Niestety, nie ma go już ze mną.

KOBIETA, 25 LAT ponad rok temu

Dziecko autystyczne w przedszkolu

Autyzm to dziecięce zaburzenie rozwojowe. Częściej występuje u chłopców niż u dziewczynek. Co jeszcze warto wiedzieć na temat autyzmu? Obejrzyj film i dowiedz się więcej o przebywaniu dziecka autystycznego w przedszkolu.

Witam!

Rozwód rodziców, choroba matki, niepewność co do diagnozy, problemy finansowe, śmierć ukochanego psa - to dość długa lista sytuacji stresowych, które mogły być czynnikim spustowym depresji.

Prawdopodobnie objawy apatii, obniżonego nastroju i dyskomfortu powodującego pogorszenie codziennego fukcjonowania utrzymują się od kilku tygodni, trudno więc mówić o początku depresji.

Proszę nie zwlekać i zapisać się do psychiatry i psychologa. Okres oczekiwania na wizytę w ramach NFZ może wynosić nawet kilka tygodni.

Pozdrawiam i życzę szybkiego powrotu do zdrowia

Psychiatra, absolwentka Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy