Spadek wagi do 45 kg u 20-latki

witam , problem jest taki ze mam 156 wzrostu i ostatnio moja waga spadła do 44.9-45.0 , mało jem . ale czuje ze strasznie jestem gruba , ze mam zbyd duzo tkanki tłuszczowej .. nie wiem czy to normalne.. moge miec jakies problemy zdrowotne ? dlatego mi sie tłuszcz oodkłada chodz waze tak malo ?

Tak, może Pani mieć problemy, ale na tle psychologicznym. Polecam zgłosić się na konsultację psychologiczną, czy stan w jakim Pani obecnie jest i to, w jaki sposób widzi siebie, ocenia siebie i jakie żywi przekonania na temat swojego ciała, obrazu siebie i swojego trybu odżywiania nie skłania się ku anoreksji. Zazwyczaj zaburzenie to zaczyna się "niewinnie" od liczenia kalorii, sprawdzania tkanki tłuszczowej, spadku wagi przy jednoczesnym niezadowoleniu z siebie i swojego wyglądu. Jak Pani widzi - w Pani krótkiej wypowiedzi można znaleźć tego typu elementy. Proszę zatem jak najszybciej zgłosić się do specjalisty i w razie potrzeby podjąć z nim terapię. Im szybciej, tym większych problemów Pani uniknie. Powodzenia!

Witam Panią,

Waży Pani mało wiec wątpię, że odłożyło sie dużo tkanki tłuszczowej. Być może jedynie postrzega Pani siebie w takim świetle a to już może być przyczyna zaburzeń odżywania na tle psychologicznym. Proszę nie liczyć kalorii i nie przywiązywać tak dużej wagi to swojej sylwetki a stosować zdrową i pełnowartościową dietę oraz dbac o aktywnośc fizyczną a wszystko będzie w porządku. Jeżeli nadal bedzie Pani martwić się tkanką tłuszczową to nalezy zasięgnąć opinii dietetyka i sprawdzić jej poziom.
W razie dodatkowych pytań lub chęci ułożenia indywidualnej diety zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk