Sposoby na zmniejszenie wagi po ciążach

Witam mam 28lat 170cm wzrostu waga 73kg urodziłam 2 dzieci cesarka i naturalnie biorę antykoncepcjie plastry bardzo chce schudnąć niestety diety nie skuteczne ćwiczę brzuszki trochu w domu co mogę zażywać pić by schudnąć z tego powodu że mam brzuch spory to dostaje depresji nic mi się niechce ciągle płacze ze taki mam brzuch pomóżcie proszę pije mało i jem mało i może 3razy dnia

Droga Pani!

Jedzenie i picie zbyt małych ilości może być szkodliwe! Na pewno przeszkadza w schudnięciu. Proponowałabym skontaktować się z dietetykiem z bardzo dobrymi opiniami w swoim rejonie w celu poprawienia Pani dotychczasowych błędów żywieniowych. Możliwe, że dotychczas stosowane diety były po prostu niedopasowane do Pani potrzeb. W zmniejszeniu obwodów w obrębie brzucha niezbędne będzie wprowadzenie aktywności fizycznej, jednakże brzuszki nie są najlepszym i najbardziej efektywnym ćwiczeniem.
Gdyby chciała Pani rozpocząć ze mną współpracę przez Internet (bowiem przyjmuję pacjentów w wielkopolsce), to chętnie pomogę, jednakże ułożenie jadłospisu jest opcją dodatkowo płatną.
Zachęcam Panią, jak również wszystkich moich pacjentów, do zrobienia badań przed 1. wizytą w gabinecie lub rozpoczęciem współpracy internetowej. Jeżeli mam do czynienia ze zdrową osobą, wystarczy zwykła morfologia i poziom cholesterolu. Jeżeli występują inne problemy, to zazwyczaj zalecam zrobienie jeszcze kontrolę hormonów tarczycy i poziomu cukru.
Niezależnie od Pani wyboru, proszę się nie załamywać. Możliwe, że nie trafiła jeszcze Pani na odpowiednią osobę, która pomoże Pani w osiągnięciu celu bez szkody na Pani zdrowiu.

Pozdrawiam!

kontakt@dietetycznaodnowa.pl
dietetycznaodnowa.pl

Witam Panią,
Pisze Pani iż jada i pije mało a to najgorsze co można robić przy odchudzaniu. Nie redukuje Pani swojej diety zbyt mocno bo efekty mogą być odwrotne do zamierzonych. Stosując dietę bardzo niskokaloryczną zwalniamy przemianę materii a organizm przechodzi w ,,stan oszczędzania'' i przed obawą o utratę składników odzywczych zaczyna robić zapasy rezerwę w postaci tkanki tłuszczowej. Oprócz kaloryczności ważny jest także stosunek składników odżywczych. Dieta musi być pełnowartościowa i odpowiednio zbilansowana. Posiłki powinny być jedzone regularnie w odstępach około 3h. Kolację najlepiej zjadać około 3h przed snem.
Proszę zadbać o zdrową i odpowiednio zbilansowaną dietę, która dostarczy wszystkich składników odżywczych w odpowiednich proporcjach. Dieta powinna być dobrana indywidualnie i uwzględniać Pani dzienne zapotrzebowanie energetyczne. Jeżeli miałaby Pani problem z ustaleniem prawidłowego jadłospisu zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

Przede wszystkim należy wprowadzić 4-5 posiłki dziennie, w regularnych odstępach czasu. Zwiększy to metabolizm i zmobilizuje organizm do działania. Musi Pani wyeliminować przede wszystkim cukry proste (czyli cukier i produkty na jego bazie - słodkie jogurty, słodkie napoje, słodycze itd.). Należy swoje żywienie oprzeć na pełnowartościowym białku, dobrej jakości tłuszczach (oliwa z oliwek z pierwszego tłoczenia, olej lniany na zimno, olej kokosowy, masło klarowane do smażenia) oraz węglowodanach złożonych. Nie może się Pani głodzić - takie diety na dłuższą metę skutkują efektem odwrotnym od zamierzonego, ani żywić się restrykcyjnie. Najważniejsza jest odpowiednio zbilansowana i pełnowartościowa podaż wszystkich składników odżywczych. Dodatkowo zalecamy włączenie nawet niewielkiego wysiłku fizycznego. Warto także się zastanowić czy niepowodzenia podejmowanych terapii są tylko wynikiem ich błędnych założeń czy może jednym z objawów zaburzeń hormonalnych. Warto byłoby udać się do lekarza i skonsultować problem od strony medycznej. Dodatkowo zalecamy spożywanie produktów bogatych w tryptofan, które mogą pozytywnie wpłynąć na Pani nastrój. Być może pomocna okazałaby się wizyta u terapeuty, można z niej skorzystać w ramach NFZ. Zachęcamy także do wizyty u dietetyka, który na podstawie analizy masy i składu ciała oraz wywiadu żywieniowego przygotuje dla Pani terapię żywieniową oraz pomoże w realizacji.

Poradnia Dobry Dietetyk Toruń
tel. 887 433 444