Droga Pani!
Jedzenie i picie zbyt małych ilości może być szkodliwe! Na pewno przeszkadza w schudnięciu. Proponowałabym skontaktować się z dietetykiem z bardzo dobrymi opiniami w swoim rejonie w celu poprawienia Pani dotychczasowych błędów żywieniowych. Możliwe, że dotychczas stosowane diety były po prostu niedopasowane do Pani potrzeb. W zmniejszeniu obwodów w obrębie brzucha niezbędne będzie wprowadzenie aktywności fizycznej, jednakże brzuszki nie są najlepszym i najbardziej efektywnym ćwiczeniem.
Gdyby chciała Pani rozpocząć ze mną współpracę przez Internet (bowiem przyjmuję pacjentów w wielkopolsce), to chętnie pomogę, jednakże ułożenie jadłospisu jest opcją dodatkowo płatną.
Zachęcam Panią, jak również wszystkich moich pacjentów, do zrobienia badań przed 1. wizytą w gabinecie lub rozpoczęciem współpracy internetowej. Jeżeli mam do czynienia ze zdrową osobą, wystarczy zwykła morfologia i poziom cholesterolu. Jeżeli występują inne problemy, to zazwyczaj zalecam zrobienie jeszcze kontrolę hormonów tarczycy i poziomu cukru.
Niezależnie od Pani wyboru, proszę się nie załamywać. Możliwe, że nie trafiła jeszcze Pani na odpowiednią osobę, która pomoże Pani w osiągnięciu celu bez szkody na Pani zdrowiu.
Pozdrawiam!
kontakt@dietetycznaodnowa.pl
dietetycznaodnowa.pl
Witam Panią,
Pisze Pani iż jada i pije mało a to najgorsze co można robić przy odchudzaniu. Nie redukuje Pani swojej diety zbyt mocno bo efekty mogą być odwrotne do zamierzonych. Stosując dietę bardzo niskokaloryczną zwalniamy przemianę materii a organizm przechodzi w ,,stan oszczędzania'' i przed obawą o utratę składników odzywczych zaczyna robić zapasy rezerwę w postaci tkanki tłuszczowej. Oprócz kaloryczności ważny jest także stosunek składników odżywczych. Dieta musi być pełnowartościowa i odpowiednio zbilansowana. Posiłki powinny być jedzone regularnie w odstępach około 3h. Kolację najlepiej zjadać około 3h przed snem.
Proszę zadbać o zdrową i odpowiednio zbilansowaną dietę, która dostarczy wszystkich składników odżywczych w odpowiednich proporcjach. Dieta powinna być dobrana indywidualnie i uwzględniać Pani dzienne zapotrzebowanie energetyczne. Jeżeli miałaby Pani problem z ustaleniem prawidłowego jadłospisu zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk
Przede wszystkim należy wprowadzić 4-5 posiłki dziennie, w regularnych odstępach czasu. Zwiększy to metabolizm i zmobilizuje organizm do działania. Musi Pani wyeliminować przede wszystkim cukry proste (czyli cukier i produkty na jego bazie - słodkie jogurty, słodkie napoje, słodycze itd.). Należy swoje żywienie oprzeć na pełnowartościowym białku, dobrej jakości tłuszczach (oliwa z oliwek z pierwszego tłoczenia, olej lniany na zimno, olej kokosowy, masło klarowane do smażenia) oraz węglowodanach złożonych. Nie może się Pani głodzić - takie diety na dłuższą metę skutkują efektem odwrotnym od zamierzonego, ani żywić się restrykcyjnie. Najważniejsza jest odpowiednio zbilansowana i pełnowartościowa podaż wszystkich składników odżywczych. Dodatkowo zalecamy włączenie nawet niewielkiego wysiłku fizycznego. Warto także się zastanowić czy niepowodzenia podejmowanych terapii są tylko wynikiem ich błędnych założeń czy może jednym z objawów zaburzeń hormonalnych. Warto byłoby udać się do lekarza i skonsultować problem od strony medycznej. Dodatkowo zalecamy spożywanie produktów bogatych w tryptofan, które mogą pozytywnie wpłynąć na Pani nastrój. Być może pomocna okazałaby się wizyta u terapeuty, można z niej skorzystać w ramach NFZ. Zachęcamy także do wizyty u dietetyka, który na podstawie analizy masy i składu ciała oraz wywiadu żywieniowego przygotuje dla Pani terapię żywieniową oraz pomoże w realizacji.
Poradnia Dobry Dietetyk Toruń
tel. 887 433 444
Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:
- Spożywanie słodyczy a waga – odpowiada Mgr Joanna Wasiluk (Dudziec)
- Szanse na zmniejszenie wagi w 4 miesiące – odpowiada Mgr Adrian Kowalewski
- Spożywanie 1500 kcal podczas jednego posiłku – odpowiada Ewa Kozłowska
- Jak schudnąć przy chorej tarczycy w 3 miesiące? – odpowiada Dr Krystyna Pogoń
- Dlaczego tyję pomimo małej ilości jedzenia? – odpowiada Mgr Joanna Wasiluk (Dudziec)
- Przybieranie na wadze i mała ilość przyjmowanych kilokalorii – odpowiada Mgr Joanna Wasiluk (Dudziec)
- Zatrzymanie utraty wagi podczas odchudzania – odpowiada Mgr Joanna Wasiluk (Dudziec)
- Dieta 600 kalorii a brak spadku wagi – odpowiada Renata GrzechociĹska
- Poprawa kondycji i zrzucenie wagi – odpowiada Mgr Joanna Wasiluk (Dudziec)
- Odchudzanie po urodzeniu synka – odpowiada Mgr Joanna Wasiluk (Dudziec)
artykuły
Dieta dla rocznego dziecka - zasady komponowania i przepisy dla malucha
Po 1. roku życia maluszek przestaje być niemowlęci
Uważaj na żelki z witaminami. Nie można ich jeść garściami
Wszechobecna suplementacja Jeśli wierzyć reklamom
Dieta dla osób w trakcie chemioterapii
Artykuł sponsorowany Dieta dla osób w trakcie che