Sposoby pomocy mężowi alkoholikowi

witam może tutaj mi ktoś pomoże mam problem z alkocholizmem mojego męża próbowałam już chyba na wszystkie sposoby pomóc mu ale wszystko idzie na marne były wizyty u psychiatry leki (antikol) zastrzyki wizyty w poradni leczenia uzależnień i nic wyrzuciłam go z domu to spał pod drzwiami trzy dni. chodzi i pożycza pieniadze na picie jest brudny i śmierdzi mieszkamy na małej wsi wszyscy wytykają mnie palcami szkoda mi dzieci a zwłaszcza córki ktora ma zaraz komunię a mnie na nić nie stać . proszę

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
W opisanej sytuacji jedyną metodą może być leczenie w zamkniętym ośrodku odwykowym. Proszę udać się z mężem do specjalisty psychiatry, który wystawi skierowanie do odpowiedniej placówki.

Można uzyskać sadowe zobowiązanie do leczenia. Należy ustalić miejsce lokalnej Komisji do spraw Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i złożyć tam wniosek. Należy pamiętać, że decyzja ma charakter jedynie zobowiązania, a nie przymusu do leczenia, co oznacza, że minimum dobrej woli ze strony uzależniony musi wykazać. Być może uzyska Pani pomoc w poradni odwykowej w zakresie porad jak postępować z uzależnionym, by nie podtrzymywać jego nałogu. Przede wszystkim trzeba się od niego uniezależnić, nie zgadzać się na wspólne mieszkanie i ponoszenie konsekwencji jego picia.