Spożywanie dżemów przez diabetyków

Proszę o udzielenie informacji na temat możliwości spożywania przez diabetyków dżemu 100% owoców bez cukru, słodzonych tylko sokiem jabłkowym.Dziękuje

Takie dżemy również zawierają cukier, co prawda naturalny z owoców ale jednak cukier dlatego należy je spożywać w niewielkich ilościach raz na jakiś czas.

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Witam,

to nie jest dobry wybór dla diabetyka ale w małych ilosciach ok 20 gram nie powinny mocno podnieść cukru, proszę zbadać wynik glukometrem po spożyciu dżemu.

Pozdrawiam