Spożywanie kawy po posiłku

Witam, chciałabym się dowiedzieć, czy kawę można pić bezpośrednio po posiłku, czy też lepiej poczekać jakiś czas? A jeśli tak, to jaki? Czy 15 minut będzie wystarczające? Dziękuję!

Dzień dobry,
Kawa zawiera kofeinę, która zwiększa wydzielanie soku żołądkowego dlatego też nie jest zalecane jej spożywanie na pusty żołądek. Włosi specjalnie piją espresso tuż po posiłku aby wspomóc proces trawienia.

Witam, picie kawy zaraz po posiłku może osłabiać wchłanianie się żelaza.
Kawę proponuję wypić godzinę po posiłku.