Spożywanie mleka przy dolegliwościach żołądkowych i jelitowych

Witam Mam zapytanie czy mogę pić mleko lub z mlekiem jeść ryż, mannę, płatki. Ostatnio mam dolegliwości żołądkowe i dwunastnicą. Dużo osób odradza, choć lubię mleko i nabiał. Pozdrawia Edward

Urszula Forenc Dietetyk, Wrocław

Dzień dobry
Odradzam mleko. Może ewentualnie tłusty nabiał, ale przy problemach też lepiej poczekać. Najlepiej dietę oprzeć na prawdziwym, nieprzetworzonym jedzeniu i ograniczyć produkty mączne, slodycze, soki i slodkie napoje.
Pozdrawiam