Jak obniżyć poziom cukru u 32-letniego mężczyzny?

witam od soboty mam sztrasznie duzy cukier w granicach 400 300 bylem dzisaj u lekarza no ale mieszkam w norwegi a tutaj maja czas na wszystko dostalem jakes tabletki i mam sie zglosic w srode co moge zjesc na obnizenie cukru moze jakes owoce tylko jake

Proszę zrezygnować z jedzenia owoców. Jeżeli chce Pan wspomóc obniżanie cukru za pomocą diety najlepiej jest do minimum ograniczyć łatwo przyswajalne węglowodany. Oznacza to, że powinien Pan znacząco ograniczyć owoce, białe pieczywo, makaron, ryż, kasze oczyszczone (manna, kuskus), ziemniaki, marchewkę. Dietę proszę oprzeć na niesłodzonym chudym nabiale, chudym mięsie, warzywach, produktach zbożowych pełnoziarnistych (najlepiej płatki zbożowe niesłodzone, kasze jak jaglana, gryczana, jęczmienna) i ewentualnie pełnoziarnistym pieczywie. Jeżeli tylko sytuację uda się opanować sugerowałabym wizytę u dietetyka, który do przepisanego leczenia, pana stanu zdrowia i dotychczasowych nawyków żywieniowych pomoże dobrać właściwy sposób żywienia wpływający na wyrównanie poziomu cukru długofalowo.