Spożywanie pieczarek na diecie

Czy pieczarki można jeść na diecie? Np na obiad - pól woreczka kaszy + trochę pieczarek smażonych na 1 łyżeczce oliwy z oliwek + surówka?

Dzień dobry. Można spożywać pieczarki w takim połączeniu. Jednak warto pamiętać, że grzyby są produktem ciężkostrawnym i długo zalegającym w żołądku. Dlatego nie są wskazane m.in. dla dzieci i osób starszych. Zapraszam na www.diet-coaching.xaa.pl
Pozdrawiam, Dietetyk Patrycja Sankowska

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Jeżeli nie ma przeciwskazań zdrowotnych można jeść pieczarki na diecie. Nie zaleca się smażenia, może zupa pieczarkowa? Pozdrawiam