Zapytaj lekarza

7 4 0 , 9 0 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Spuchnięcie jąder i splątanie nasieniowodów a bezpłodność

Czy mój chłopak może być bezpłodny? Mówi, że jak był mały miał operacje na jądrach, powiedział ,,miałem splątane w supeł nasieniowody i było to bolesne. Miałem spuchnięte i sine jądra'' Czy ta operacja mogła pozbawić go płodności?
MĘŻCZYZNA, 18 LAT ponad rok temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Lek. Izabela Ławnicka
82 poziom zaufania

Witam! Teoretycznie istnieje takie prawdopodobieństwo, że opisane nieprawidłowości mogły mieć wpływ na płodność Pani partnera.

0
Lek. Daniel Lewczak Urolog
60 poziom zaufania

"Gdybanie" nie wiele ma wspólnego z medycyną. Proponuję zgłosić się do urologa jeśli jest na chwilę obecną jakiś problem, np z posiadaniem potomstw. Pozdrawiam

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy