Stan po chorobie uveitis a sposób na dalsze życie

3 tygodnie temu zachorowałam na uveitis. byłam w szpitalu teraz jestem na sterydach encorton. przyczyna choroby nie znana wyniki w normie a stan zapalny w organizmie był ostry. martwi mnie cała ta sytuacja i co będzie dalej. Proszę o jakieś porady jak żyć w trakcie kuracji i wogóle z taką choroba? ponoć lubi się wracać zapalenie błony naczyniowej. pozdrawiam.
KOBIETA, 44 LAT ponad rok temu

Możliwości leczenia dzieci autystycznych

Autyzm to dziecięce zaburzenie rozwojowe. Częściej występuje u chłopców niż u dziewczynek. Sprawdź, co jeszcze warto wiedzieć na temat autyzmu. Obejrzyj film i dowiedz się, jakie są możliwości leczenia dzieci autystycznych.

roszę porozmawiać z Lekarzmi leczącymi, poczytać o chorobie w internecie
Może wystąpić tylko raz i nigdy nie powrócić; sporadycznie tylko nawroty
Dobrze, że jest Pani leczona w szpitalu, fachowo
Pozdrawiam

0

Witam,
W przypadku uveitis zalecana jest dieta o kaloryczności odpowiadającej Pani zapotrzebowaniu dobowemu, uzależnionemu od masy ciała, aktywności fizycznej i stanu zdrowia. Niestety nie podaje Pani żadnych danych o parametrach ciała ani o sposobie odżywiania. Dieta powinna być bogatobiałkowa, dostarczać odpowiednią ilość wapnia, wit.D, tłuszczów omega-3. Wszystkich tych składników dostarczają ryby morskie (wapnia te zjadane z ośćmi, choć nie należy przesadzać, ponieważ są bardzo tłuste), do tego chude mięsa i wędliny, twarogi półtłuste, warzyw powinno być w diecie więcej niż owoców, masło zamiast margaryn. Należy stosować lekkostrawne techniki przyrządzania potraw: gotowanie, pieczenie bez tłuszczu, gotowanie na parze, unikać soli. Oliwa z oliwek do sałatek, olej do przyrządzania potraw w niewielkiej ilości. 5 posiłków dziennie należy spożywać regularnie co 3 godziny. Wypijać 1,5 -2 litry wody dziennie (małymi łyczkami). Aby dostosować kaloryczność diety do Pani zapotrzebowania zalecam odwiedzić dobry gabinet dietetyczny w celu wykonania pomiaru składu ciała. Zapraszam również do kontaktu.
Pozdrawiam, Anna

0
Ewa Kozłowska Dietetyk, Warszawa
82 poziom zaufania

Witam, prosze wzbogacić dietę w kwasy omega-3 ( ryby morskie), orzechy, migdały oraz antyoksydanty które działają przeciwzapalnie: dużo warzyw, owoców. Produkty działające przeciwzapalnie : czosnek, cebula.
Pozdrawiam serdecznie

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty