Stosowanie Citalopramu 30mg na noc na depresję lękową

Witam, prosze o porade odnosnie dawkowania lekow. Do tej pory bralam Citalopram 30mg na noc na depresje lekowa. Poniewaz nie czulam poprawy, lekarz przepisal mi wenlafaksyne w dawce 37.5mg dwa razy dziennie. Czy ten lek ma slabsze dzialanie? Ta dawka jest o wiele wyzsza niz bralam do tej pory i boje sie zaczac brac ten lek.Pozdrawiam.

Witam serdecznie,
ponieważ dostałam to pytanie będąc psychologiem,zachęcam Panią do starań o równoległe skierowanie pod opiekę psychologa/jeszcze lepiej psychoterapeuty/,a to dlatego,że lęk jest emocją ważną przystosowawczo i poznanie go od strony przyczynowej może w znaczący i trwalszy sposób zmienić Pani funkcjonowanie.tak więc samo oddziaływanie na objaw może podtrzymać to wszystko,co w psychoterapii ulega zmianie.
Pozdrawiam i zachęcam.

Witam,

Wenlafaksyna to bardzo dobry lek, podobnie jak citalopram. Często jest nawet skuteczniejsza, ale to zależy od organizmu pacjenta. Dawka leku jest jak najbardziej adekwatna do początku terapii, później będzie zapewne modyfikowana. Proszę zaufać lekarzowi, nie ma powodów do obaw. Należy zachować tylko kilkudniową przerwę pomiędzy przyjmowaniem obu leków. I stopniowo odstawić citalopram.
Pozdrawiam.