Stosowanie diety na przytycie po anoreksji

Witam, od kilku dni stosuję dietę na przytycie (po anoreksji). W konsekwencji utyłam 2 kg przez 3 dni, mam bardzo "wypchnięty" brzuch. Uczucie pełności odczuwam coraz mniej, podobnie z nudnościami, ale na przykład nie mogę się...hm...porządnie wypróżnić:). Psychicznie czuję się za to świetnie, mam mnóstwo energii... Jedynie tempo przybierania na wadze i duży brzuch/żołądek mnie niepokoją. Czy tempo zmieni się, a wygląd brzucha unormuje? Czy zmienić dietę, zmniejszyć kaloryczność? Pozdrawiam.

Pani przewód pokarmowy prawdopodobnie odzwyczaił się od trawienia tak dużej ilości jedzenia. Niemniej jednak bardzo dobrze, że przybrała Pani na wadze.

Potrzeba nieco czasu aby wszystko się unormowało. Proszę pamiętać o piciu wody i jedzeniu warzyw. Dzięki temu perystaltyka jelit się poprawi.

Może Pani też poprosić dietetyka o modyfikację diety aby czuć mniejszy dyskomfort.

Pozdrawiam,
Emilia Kołodziejska
www.dietcoaching.pl