Stosowanie Fevarin a duże huśtawki nastrojów

Pytanie do psychiatry - zażywam od tygodnia Fevarin, 25 mg po raz drugi w życiu i doświadczam objawów jakich nie było za pierwszym razem - niesamowite huśtawki nastrojów, płaczliwość i napady lęku. Czy to normalne, czy to przechodzi? Nie chcę odstawiać, bo wiem, że ot tak nie wolno, co robić? Boję się zwłaszcza, że od jutra mam brać 50 mg i boję się że będzie jeszcze gorzej... Pozdrawiam serdecznie

Witam serdecznie, rozumiem, że cierpi Pani na depresję lub burnout.
Nie jestem zwolennikiem leczenia depresji i burnoutu lekami antydepresyjnymi
bo mogą uzależnić a także maję czasami bardzo nieprzyjemne uboczne skutki.
Chyba że jest to ciężka depresja.
Leczenie psychoterapeutyczne jest co prawda dłuższe i przynosi ulgę dopiero po pewnym czasie ale nie powoduje skutków ubocznych.
Poniżej informacja farmakologiczna:
Stosowanie preparatu może u niektórych osób prowadzić do akatyzji (stan niepokoju, niemożność powstrzymania się od wykonywania ruchów), szczególnie w pierwszych tygodniach leczenia. W takim przypadku lekarz nie będzie prawdopodobnie zwiększał dawki.
Jeśli wystąpią objawy takie jak:
· hipertermia
· sztywność mięśni
· drgawki kloniczne mięśni
· chwiejność układu autonomicznego z możliwymi gwałtownymi wahaniami czynności życiowych
· zmiany stanu psychicznego (drażliwość, splątanie, krańcowe pobudzenie psychoruchowe przechodzące w majaczenie i śpiączkę)
należy natychmiast skontaktować się z lekarzem, gdyż ich przyczyną może być niebezpieczny dla życia tak zwany „zespół serotoninowy”.
Nie należy nagle przerywać leczenia, ponieważ mogą wystąpić reakcje odstawienia. Typowe objawy to: zawroty głowy, zaburzenia czucia (w tym parestezje), zaburzenia snu (w tym bezsenność i intensywne marzenia senne), osłabienie (astenia), pobudzenie lub lęk, nudności i/lub wymioty, drżenie i bóle głowy. Jeżeli wymagane jest zaprzestanie stosowania preparatu należy stopniowo zmniejszać dawkę, w ciągu 1 do 2 tygodni, przestrzegając ściśle zaleceń lekarza.

Pozdrawiam serdecznie