Stosowanie leku Escitil i pogorszenie samopoczucia

Piszę w sprawie mojej dziewczyny. Od X 2015 zaczęła brać lek Escitil, dawka 10mg dziennie. Od tamtego czasu jej stan samopoczucia pogorszył się, tzn. pojawiły się napady duszności, bezsenność, gonitwa myśli, pobudzenie (objawia się to m.in. obgryzaniem paznokci). Jej prowadząca lekarka uważa, że problem nie istnieje, skoro moja dziewczyna potrafi pracować. Od kilku dni zmniejszono jej dawkę tego leku do 5mg dziennie, mimo to objawy dalej są. Czy 5mg może spowodować zespół serotoninowy?

Witam,
Być może,poza zwiększeniem aktywności samej w sobie,potrzebna byłaby psychoterapia,by ta aktywność miała pożądany kierunek.Tymczasem opisany niepokój sugeruje,że prawdziwy powód niepokoju pozostał i tylko reakcja na niego stała się inna,bardziej widoczna.Proszę porozmawiać o tym z lekarzem lub spróbować kontaktu z terapeutą samemu.
Serdecznie pozdrawiam.

Witam,

jeśli Pana partnerka źle się czuje na leku, powinna poprosić o jego zmianę. Po 4 miesiącach jego działanie powinno już się unormować, więc jeśli wciąż nie czuje się komfortowo, nie jest to widocznie środek najlepszy dla niej. Zaleca się, by równolegle z przyjmowaniem leków (jeśli lekarz uznał, że jest to konieczne) osoba z tego rodzaju trudnościami korzystała z psychoterapii. Współczesne badania wyraźnie wskazują, że połączenie tych dwóch form terapii daje zdecydowanie lepsze długoterminowe rezultaty niż samo stosowanie farmakologii.

Pozdrawiam,
Elwira Chruściel
http://www.nietylkochwile.pl/pl/psycholog-online,3.html