Stosowanie środków przeczyszczających i wymuszanie wymiotów

gdzie mam sie zglosic : od dluzszego czasu zazywam srodki przeczyszczajace wymuszam wymioty a kiedy zjem czuje sie winna i okaleczam swoje cialo za kare ze jadlam do jakiego specjalisty musze sie udac czuje ze dluzej juz nie dam rady co raz czesciej mam dosyc swojego odbicia w lustrze ludzi siebie checi do zycia

Szanowna Pani,
W tym przypadku powinna się Pani zgłosić albo do psychoterapeuty, albo do psychiatry, by skonsultować z nim swoje dolegliwości. Zwłaszcza, że sprawa wygląda na poważną i nie można jej zaniedbywać. Warto dodać, że do wymienionych specjalistów może się Pani udać prywatnie bądź korzystając z publicznej służby zdrowia (poradnia zdrowia psychicznego).

Witam serdecznie. Radziłabym udać się na konsultację do lekarza psychiatry, który oceni Pani obecny stan psycho - fizyczny , zleci diagnostykę i postawi diagnozę i ustali z Panią plan działania. Pozdrawiam.

Mgr Monika Frank Dietetyk, Poznań

Witam serdecznie,

Jedną z możliwości jest udanie się do lekarza, który skieruje Panią do szpitala na oddział zaburzeń odżywiania, gdzie powinna dostać kompleksową opiekę zarówno jeżeli mowa o kondycję psychiczną jak i fizyczną. Może Pani skorzystać także z prywatnej pomocy psychologa lub psychoterapeuty. Część specjalistów z tej dziedziny współpracuje z dietetykami, co pozwoli Pani na otrzymanie opieki, która pozwoli Pani całościowo wracać do zdrowia.

Odpowiedź dla Ciebie opracował zespół poradni Mój Dietetyk w Poznaniu. Zachęcamy do skorzystania z indywidualnej porady żywieniowej (w gabinecie stacjonarnym lub online), w ramach której dietetyk przygotuje dietę dostosowaną do stanu zdrowia i trybu życia.

Zapraszamy do kontaktu, istnieje możliwość skorzystania również
z porady on-line – bez wychodzenia z domu!

Pozdrawiam serdecznie!

Monika Frank, Dietetyk
www.poznan.mojdietetyk.pl
poznan@mojdietetyk.pl
tel. 696 884 351

Warto również przeczytać: Zaburzenia odżywiania
http://www.mojdietetyk.pl/diety/zaburzenia-odzywiania.html?c=9