Stosowanie suplementów odchudzających przy astmie i podwyższonym ciśnieniu

Mam ponad 10 kg nadwagi.Kupilam na 6 miesiecy supplement o nazwie:PIPERINE Forte i w zwiazku z tym mam pytanie,czy moge go zastosowac.Od 24 lat choruje na astme i podwyzszone cisnienie/minimalnie/.Biore leki:Astma-Advair 250,Montelukast Sodium 10MG TA,cisnienie-Hydrochlorothiazide 25MG TA.Prosze o pomoc.gdyz zalezy mi bardzo,na zgubieniu zbednych kilogramow,gdyz mam klopoty z moimi stawami kolanowymi.Dziekuje. Z powazaniem:Halina/lat 65/

Witam serdecznie,
Przy Pani astmie nie stosowałabym suplementów i to na piperynie. Piperyna to substancja występująca w ostrych papryczkach. Może uczulać, a w Pani przypadku istnieje takie ryzyko. Poza tym jeśli chodzi o odchudzanie to nie ma co iść "na skróty". Odpowiednio zbilansowana dieta z pewnością pomogła by Pani stracić zbędną tkankę tłuszczową. W tym celu zalecam udanie się do dietetyk w Pani okolicy, który z pewnością pomoże ułożyć jadłospis do Pani potrzeb. Dla Pani zdrowia będzie to bezpieczniejsze i bardziej korzystne rozwiązanie.
Pozdrawiam,

www.mazgaj.dobrydietetyk.pl