Strach przed porodem

Witam, jestem w 35 tygodniu ciąży, do lekarza idę w przyszłym tygodniu, ale mam kilka pytań.

1. Na czym polega poród komercyjny, który zasugerowała mi lekarka?

2. Czy ja mogę urodzić wcześniej niż w 40 tygodniu, bo mam strasznie duży brzuch, ogromne rozstępy, a chciałabym tak ze 2 tygodnie wcześniej urodzić.

3. Lekarz mi powiedział, że mój kanał rodny jest bardzo wąski i paluszkiem kazał się "głaskać'', czy to oznacza, że będę miała ciężki i bolesny poród, bo bardzo, ale to bardzo się boję.

4. Co jest lepsze - cesarka czy poród naturalny? Ja naprawdę nie chcę się męczyć, a jestem osobą która lubi mdleć, lubi słabnąć nawet jadąc samochodem.

Mam tak od dziecka, mimo iż wyniki badań wyszły ok, to kilka lekarzy stwierdziło, że taki mój urok i bardzo się boję, że nie wytrzymam tego bólu. Proszę mi coś doradzić, czy wziąć znieczulenie i rodzić naturalnie czy cesarką? Jeszcze jak mój mały będzie miał ze 4 kilo, tak sobie nieraz mówię o takiej wadzę, to ja się boję, że mnie po prostu, że tak to ujmę "rozerwie''. Bardzo proszę o odpowiedź na te 4 pytania, gdyż o niczym innym nie myśle tylko o porodzie, którego tak bardzo, bardzo się boję.

Pozdrawiam!

KOBIETA, 23 LAT ponad rok temu

Witam serdecznie! Porody komercyjne proponowane są przez większość klinik prywatnych oraz przez niektóre szpitale państwowe. Zakres usług objętych pakietem zależy od kliniki. W większości oferowana jest indywidualna opieka lekarza i/lub położnej w przez cały czas trwania porodu, indywidualna opieka pielęgnacyjna w Oddziale Położniczo-Noworodkowym, znieczulenie zewnątrzoponowe do porodu (przy braku przeciwwskazań medycznych) oraz pobyt pacjentki w sali o podwyższonym standardzie. O szczegóły informacji powinna Pani zapytać swojego lekarza prowadzącego. Przewidywany termin porodu ma jedynie charakter orientacyjny. Zaledwie kilka procent dzieci rodzi się w tym dniu. Zdecydowana większość rodzi się kilka dni wcześniej, ale ciąża również może trwać dłużej. Jeżeli matka i dziecko są zdrowi, nie ma wskazań do wcześniejszego kończenia ciąży. Cięcie cesarskie jest z kolei zabiegiem operacyjnym i nie powinno być traktowane jako jedna z form porodu. Do wykonania cięcia cesarskiego musi być przynajmniej jedno wskazanie medyczne. Te z kolei mogą ustalić jedynie lekarze prowadzący pacjentkę. Rozumiem, że ma Pani obawy związane z porodem i towarzyszącym bólem. Proszę jednak nie myśleć o porodzie jedynie w tych kategoriach. Wiele pacjentek, które są przekonane, że będą tracić przytomność w efekcie tego nie robi. Jeżeli jest Pani osobą zdrową może Pani poprosić o znieczulenie, które na pewno zwiększy Pani komfort porodu.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

portal.abczdrowie.pl
Patronaty