Suplementacja kreatyną a wpływ na organizm

Witam. Czy suplementacja kreatyny w ilości 7g na 94 kg masy ciała, Witaminy d3 w ilości 5 tys jednostek i spożywania dużej ilości wapnia z nabiału w wsokości 800g serka wiejskiego może negatywnie wpłynąć na organizm ?

Urszula Forenc Dietetyk, Wrocław

Tyle nabiału może mieć negatywny wpływ na cerę. Do witaminy D3 polecam dorzucic 100 mcg witaminy K2 typu mk-7 (raczej sklepy internetowe). Dobrym źródłem wapnia sa drobne rybki jedzone w całości. Zamiast tyle nabiału polecam zwiększyc podaż mięsa - nie zabija.