Kreatyna i arginina a wpływ na organizm

chciałbym zapytać czy ciągłe przyjmowanie kreatyny i argininy w formie suplementu może zaburzyć działanie organizmu.

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Witam,

suplementy diety nie są tak dokładne badane jak leki, w mojej opinii może zaburzyć - dokładną odpowiedź może Pan otrzymać od producenta odżywek.

Pozdrawiam

Witam Pana,
jeśli chodzi o suplementy diety, to kreatyna należy do najbardziej przebadanej grupy suplementów jeśli chodzi o jej działanie nawet to długofalowe. Przy braku przeciwwskazań zdrowotnych możemy suplementować kreatynę w ilości 2g/d przy założeniu ,że intensywnie trenujemy 4-5 razy w tygodniu. Inaczej sprawa ma się z argininą. W świecie suplementów pojawiła się ona stosunkowo niedawno i tak zaawansowanych badań i takiej ich ilości jak kreatyna nie posiada. Dlatego uważam ,że ciągła suplementacja argininą zważywszy, że jest to suplement okołotreningowy jest bezcelowa.
Więcej w temacie przeczytasz na stronie:
http://www.wszelaki.fitdietetyk.pl/moja-poradnia/o-mnie/

Pozdrawiam
Robert Wszelaki