Świąd skóry na dekolcie a spożywamie sałatek

Od jakiegoś czasu, szczególnie zauważam to po zjedzeniu mixu sałat z oliwą, pomidorami, grzankami swędzi mnie przez chwilę skóra na dekolcie, nie ma dużej wysypki ale pojawia się zaczerwienienie, czy to może być uczulenie na któryś składnik, dodam że pomidory są często pieczone, czasem suszone czasem surowe, jednak jedząc pomidora z chlebem nic takiego się nie dzieje, czy możliwe że to od sałaty czy oliwy?

Renata GrzechociĹska

Witam.
Tak może być to reakcja uczuleniowa. Jeżeli kupuje Pani gotowe mixy należy pamiętać, aby przed spożyciem dokładnie je umyć.
Pozdrawiam