Świeżb i ból stawów a szkarlatyna

35 lat,kobietą. 13 października silne osłabienie, bez gorączki, silny świąd całego ciała, bez wysypki. W kolejnych dniach świąd nasilał się, głównie w nocy, wypryski na palcach, nogach, łącznie -20 kropeczek. Stwierdziłam, że mam świerzba. Zastosowałam. Crotamitonu Infectoscab.Nikt z mojego otoczenia nie zaraził się. 13 listopada świąd ustapił, a pojawił się ból stawów w dłoni.(obrzęk i zaczerwienienie) Czy to mogła być szkarlatyna?( mam dziecko w żłobku, często chora) wersja poronna?Marta D

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Opisane objawy są niespecyficzne i wymagają wdrożenia kompleksowej diagnostyki. Proszę zatem udać się do lekarza.