Sytuacje stresowe a drgawki

Ostatnio zauważyłam, że mam problem, kiedy się zdenerwuje. Mianowicie cała się wtedy trzęsę (tak jak np drgawki podczas kiedy jest mi zimno) i trwa to tak długo dopóki się nie uspokoję. Jeśli mam bardzo stresujący dzień muszę być cały czas na EkstraSpasminie bo inaczej nie daję rady - zaczynają się drgawki. Co może być tego przyczyną? Czy takie objawy o czymś świadczą?

Lek. Tomasz Budlewski

Najprawdopodobniej jest to taka reakcja na stres. Proponuję udać się do lekarza psychiatry lub psychologa w celu nauczenia się radzenia ze stresem. Należy rónież wykonać konsultację neurologiczną aby wykluczyć inne przyczyny. Najlepiej byłoby udać się do lekarza rodzinnego, po wstępnym badaniu będzie można zalecić dalsze postępowanie.