Szanse na urośnięcie u 18-latka

Witam.Mam 18 lat i około 60-63kg i 171cm wzrostu.Chcialbym wiedzieć czy mam jeszcze szanse urosnac powyżej 175 cm lub dobić nawet 180cm.Moj tata ma 177-178 mama 160-162.Chwilowo nie uprawiam zadnych sportów ale jesli chodzi o szkolne zajęcia to owszem.Posilki jem rozne,czasem potrafię zjeść przez cały dzien mięsne potrawy a czasem pizze lub inne śmieci.Jeżeli sa jakiekolwiek potwierdzone sposoby np: wykonywanie sportu lub ilośc godzin do przespania byłbym niezmiernie wdzięczny za ich ujawnienie.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Jak najbardziej ma Pan jeszcze szansę urosnąć kilka centymetrów. Raczej nie będzie to jednak 180cm, ponieważ okres najbardziej intensywnego wzrostu ma Pan już za sobą. Nie ma także niestety żadnych domowych metod, które wspomagałyby proces wzrastania.