Szyny na szczęce związane z żuchwą na gumkach

Posiadam już 2 tygodnie szyny na szczęce związane z żuchwą na gumkach . Szczerze człowiek ma już dość ... czy jak zdejmuje kilka gumek do jedzenia aby minimalnie otworzyć zęby i wessać coś zmiksowanego nic się nie powinno dziać??? złamanie bez przemieszczenia na zdjęciu nitka ... i jeszcze jedno pytanie jezeli bym miał założone tylko z 2-3 gumki a pilnował mieć zacisniętą szczęke to na to samo wychodzi jakbym miał wszystkie gumki?

Witam serdecznie,
Konieczne jest dokładne przestrzeganie zaleceń pozabiegowych, inaczej złamanie może źle się zrosnąć. Wtedy może być konieczna ponowna operacja lub nieprawidłowa funkcja żuchwy przez resztę życia.
Zaciskanie szczęki nie zastąpi nam gumek, ponieważ są to siły o różnym nasileniu, nierównomierne i działające w innych kierunkach niż gumki i o innym punkcie przyłożenia.

Witam,
To pytanie powinien Pan skierować do lekarza prowadzącego. Szyna i ligatury zostały założone w konkretnym celu. Jeżeli na własną rękę ,bazując na odpowiedziach z internetu zacznie Pan zdejmować elementy mocujące może dojść do komplikacji lub do nieprawidłowego zrośnięcia ,a leczenie powikłań na ogół jest dużo bardziej skomplikowane. Bez konsultacji z lekarzem który założył szynowanie nie powinno się zmieniać mocowań.
Pozdrawiam,
lek.stom Łukasz Wojszwiłło