Tabletki na obniżenie progesteronu i redukcja wagi a brak miesiączki

Witam. Mam zbyt wysoki progesteron, od pani ginekolog dostałam tabletki cyclodynon na jego obniżenie, zażywam je od miesiąca i wciąż nie mam miesiączki. Muszę dodać, że nie mam miesiączki od października 2013 roku. Obecnie staram się również trochę schudnąć, jednakże nic mi nie wychodzi pomimo profesjonalnej pomocy. Czy brak okresu ma związek z brakiem redukcji wagi, oraz kiedy mogę spodziewać się wystąpienia miesiączki?

Witam serdecznie,

Powodów braku spadku wagi doszukiwałabym się w leku który Pani zażywa. Dane tabletki mogą powodować zatrzymanie wody metabolicznej w organizmie, w wyniku czego puchniemy i powstają obrzęki nóg czy rąk. Brak miesiączki również odgrywa tu znaczącą rolę ponieważ została zaburzona cała gospodarka hormonalna. Na pytanie kiedy dostanie Pani miesiączki nie potrafię odpowiedzieć ponieważ jest to sprawa bardzo indywidualna, a do tego nie znam żadnych Pani badań. Zastanawiam się także jakimi metodami się Pani odchudza. Pisze Pani o profesjonalnej pomocy więc mogę się domyślać ze jest to zdrowe odchudzanie pod okiem dietetyka. Mam nadzieję że ktoś czuwa nad Pani dietą i że nie robi tego Pani na własną rękę. Dieta powinna być odpowiednio zbilansowana i dostosowana do Pani dziennego zapotrzebowania energetycznego. Nie może nam się kojarzyć z głodówką.

W razie dodatkowych pytań zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam Mgr Joanna Wasiluk
dietetyk