Terapia psychologiczna po nadużywaniu marihuany

Palilem marihuane przez 5lat. Nie pale od roku, ale juz nie daje rady. Czy jest cos co zastapi efekt palenia? Bylem na kilku terapiach i nic nie pomogly. Prosze o pomoc

Witam serdecznie,
Mimo wszystko namawiałabym Pana, aby zdecydował się po raz kolejny na terapię. Dzięki niej będzie Pan w stanie opanować mechanizmy, które powodują, że trudno jest Panu wytrwać w abstynencji od marihuany. Warto także rozważyć możliwości uczestniczenia w grupie wsparcia.
Pozdrawiam

Dzień dobry.

Przy uzależnieniach (nieważne jakiego rodzaju) najważniejszym, leczącym elementem jest wola osoby nadużywającej środka odurzającego. Sądząc z Pana opisu, ta wola właśnie ulega osłabieniu. Wydaje się, że w tej sytuacji pomocne byłoby skorzystanie z pomocy terapeutycznej bądź grupy wsparcia dla osób uzależnionych. Tzw. "nawroty" są typowym zjawiskiem w uzależnieniach, a powrót do terapii w ich przypadku nie jest pozbawiony sensu.

Pozdrawiam.

Mgr Monika Prus Psycholog, Lublin

Witam, nie napisał Pan w jakich terapiach Pan uczestniczył. Myślę, że najrozsądniej będzie zgłosić się terapeuty leczenia uzależnień. Pozdrawiam
M. Prus

Co się dzieje, ze nie daje Pan rady? Co w tym czasie zmieniło się w Pana życiu?
Nie wiem z jakiej terapii Pan korzystał, ale być może terapia w ośrodkach zajmujących się leczeniem uzależnień i uczeniem nowych, zdrowych form regulowania emocji byłoby dobrym pomysłem?

Dzień Dobry Panu,

Zachęcałabym Pana, by się nie zniechęcać i podjąć wyzwanie podjęcia ponownej terapii, i nastawić się na zaangażowaną i konsekwentną współpracę z Terapeutą.

Z przesłaniem dla Pana Tego, Co jest Panu potrzebne,
irena,mielnik.madej@gmail.com